خودروی اپل

پروژه‌ی محرمانه‌ی اپل به نام تیتان – ساخت یک مینی‌ون الکتریکی

پروژه‌ی محرمانه‌ی اپل به نام تیتان - ساخت یک مینی‌ون الکتریکیReviewed by محمد مخلوقی on Feb 15Rating:

بر روی صندلی خود بنشینید!
تسلا: اپل گزارش داد که در حال ساخت یک مینی ون شبیه به خودروی الکتریکی است. هزاران کارمند نیز به این پروژه ی مخفی که نامش تیتان است اختصاص داده شده‌اند.
این همان پروژه ی ساخت خودروی الکتریکی اپل است که حدوداً یک سال پیش مدیرعامل شرکت اپل تیم کوک آن را تأیید کرده بود.  و حالا مدیر طراحی و مهندس سابق شرکت فورد استیو زادسکی چراغ سبز استخدام ۱۰۰۰ نفر از داخل و خارج کمپانی را نشان داد و جای امید هست که محصول این پروژه چیزی در حد و اندازه ی آیفون در بازار خودروهای الکتریکی باشد.

علاوه بر این، مدیران اجرایی اپل گزارش دادند که با تولید کنندگان خودروهای گران قیمت استرالیایی هم دیدار داشته‌اند و همین‌طور به نظر می‌رسد تیم طراحی صنعتی شرکت نیز از کارمندان سابق خودروسازان اروپایی هستند.
همچنین هزینه ای که صرف تولید خودرو می‌شود بسیار کلان است اما به نظر می‌رسد اپل با به جیب زدن ۱۷۸ ملیون دلار در پایان سال ۲۰۱۴ آماده ی ورود به این بازی ست!
با وجود این که علاقه ی شرکت اپل برای ساخت خودروهای الکتریکی جدی و بالاست، هدف نهایی پروژه ی تیتان شاید یک خودروی آماده ورود به بازار نباشد. با این حال تحقیقات و توسعه‌هایی که در زمینه ی منبع شارژ یا همان باتری‌های خودروهای الکتریکی و سیستم‌های الکترونیکی آن صورت می‌گیرد می‌تواند اهرمی برای بهبود بخشیدن به سایر محصولات شرکت اپل باشد!
پیش از این ماه نیز دیده شده بود که خودروی اپل در منطقه ای بندری با دوربین‌هایی که روی آن نصب شده بود حرکت می‌کرد. یک تحلیل گر تکنولوژی در این باره می‌گوید این مینی ون با دو دوربین مجهز شده است که راهبری خودرو را بر عهده دارند و همین‌طور اشاره کرد که این یک آزمایش برای خودروهای بدون سرنشین بود. با این حال اپل هنوز جزو شش شرکت دارنده ی مجوز لازم برای تست خودروهای بدون سرنشین نیست!
در این زمان، اپل هیچ برنامه ای برای دنبال کردن شرکت‌هایی مثل گوگل و آبر در حوزه ی خودروهای بدون سرنشین ندارد!

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *