شگفتی

ضیافتی برای چشم‌ها و تصوراتتان برپا کنید!

ضیافتی برای چشم‌ها و تصوراتتان برپا کنید!Reviewed by محمد مخلوقی on Feb 16Rating:

مجموعه ای از ۱۰ تصویر خیره کننده از مناظر طبیعی بر روی کره ی زمین که تمام آن‌ها واقعی هستند.

۱٫ پرواز چشمه ی آب گرم، نوادا، ایالات متحده
بسیار خب این چشمه ی آب گرم صد در صد واقعی نیست ولی در صورت یک تصادف به این شکل در آمده است. در سال ۱۹۶۴ نیروی گرمایی درون زمین باعث شد تا مواد معدنی درون آن به شکل عجیبی بیرون بزنند تا ما امروز کمی از دیدن آن حظ کنیم.

پرواز چشمه ی آب گرم

پرواز چشمه ی آب گرم

۲٫ حفره ی آبی بزرگ، بلیز
این چیز عجیب و غریب طبیعی بودن را معنا می‌کند. این حفره ۳۰۰ متر عرض و ۱۲۵ متر عمق دارد و یکی از بهترین مکان‌های روی زمین برای شیرجه البته با کپسول هواست.

حفره ی آبی بزرگ،بلیز

حفره ی آبی بزرگ،بلیز

۳٫دریاچه‌های پلیتویک، کورتیا
شانزده دریاچه در کورتیا قدم به قدم چیده و به وسیله ی آبشارهایی به یکدیگر متصل شده‌اند که برای دیدن کردن از این مناظر می تونید از قایق یا راه‌هایی که برای قدم زدن ایجاد شده استفاده کنید.

دریاچه‌های پلیتویک، کورتیا

دریاچه‌های پلیتویک، کورتیا

۴٫ سنگ‌های شنی، چین
شکل زمین در این منطقه به شکل منحصر به فرد و رنگارنگی در آمده است. این لایه‌های رنگی تاریخ میلیون ها سال مربوط به تاریخ و حتی ماقبل تاریخ را فاش می‌کنند!

سنگ های شنی چین

سنگ های شنی چین

۵٫ صخره‌های یخی ابلق، قطب جنوب
زیبایی‌های قطب جنوب چیزی فراتر از شگفتی‌های این دنیا را به ارث برده است، به طوری که این شگفتی‌ها ممکن است به رنگ سفید، شاید آبی و در برخی موارد راه‌راه(ابلق) ظاهر شوند!

صخره‌های یخی ابلق، قطب جنوب

صخره‌های یخی ابلق، قطب جنوب

۶٫ دروازه ای به جهنم، ترکمنستان
این شگفتی هم می‌تواند در همان ماجرایی که باعث داستان چشمه ی آب گرم (عکس اول) شده بود بگنجد، دروازه ای به جهنم در صحرای کاراکوم ترکمنستان بیش از ۴۰ سال است که در حال سوختن است آن هم از زمانی که زمین شناسان سعی داشتند که گازهای طبیعی را که در حال حفاری خارج می‌شد را بسوزانند!

دروازه ای به جهنم، ترکمنستان

دروازه ای به جهنم، ترکمنستان

۷٫ ساحل مرمر، فرانسه
احتمالاً در مورد صخره‌های سفید دوور شنیده‌اید، در مورد صخره‌های سفید نرماندی چطور؟ صخره‌های گچی این ساحل پهنه ای به طول ۸۰ مایل را پوشانده‌اند و در در بعضی صخره‌ها تا ۱۰۰ متر ارتفاع دارند و شکل‌های عجیبی مانند سازه‌های قوس دار را پیدا کرده‌اند.

ساحل مرمر، فرانسه

ساحل مرمر، فرانسه

۸٫ دره ی برایس
این یکی از بزرگ‌ترین های دره‌های مشهور جهان است، اما دره ی به رایس در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا در ایالت یوتا واقع شده است که با اشکال هرمی سنگ‌هایش از بزرگ‌ترین عجایت دنیا به حساب می‌آید و در واقع یک دره به حساب نمی‌آید!

دره ی برایس

دره ی برایس

۹٫ دریاچه ی نمک، بولیوی
بزرگ‌ترین دریاچه ی نمک در جهان ( که ۱۰٫۵۸۲ متر مربع را پوشش می‌دهد) که یک آینه ی زیبای یخ زده را می‌سازد که گرفتن این‌چنین تصاویر شهودی و پیچیده را ممکن می‌سازد.

دریاچه نمک، بولیوی

دریاچه نمک، بولیوی

۱۰٫ پاموکاله، ترکیه
بهار این زیبایی‌های فراواقعی در استان دنیزلی ترکیه در جنوب شرق این کشور به نقش کشیده شده است و به همین دلیل توریست‌های بسیاری از آنجا بازدید می‌کنند و البته دسترسی به این مکان محافظت شده است به این امید که مردم بیشتری بتوانند از این مناظر حظ ببرند!

پاموکاله، ترکیه

پاموکاله، ترکیه

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *