آموزش: چگونه فایل‌های تکراری را به آسانی پاک نماییم؟

آموزش: چگونه فایل‌های تکراری را به آسانی پاک نماییم؟Reviewed by مهندس حسین فاطمی on Feb 19Rating:

حتماً برای شما هم پیش آمده است که از کمبود فضا رنج ببرید و این وضعیت زمانی بدتر می شود که بفهمیم فایل‌های تکراری بسیاری در جاهای گوناگون هارددیسک مان قرار گرفته اند که یافتن آن‌ها و پاک کردن شان کار آسانی نیست.

برای شناسایی فایل‌های تکراری و همچنین حذف دسته‌ای آن‌ها نرم افزار Delete Duplicates Files را پیشنهاد می‌کنیم که روش کار بسیار آسانی دارد.

نخست این نرم‌افزار را از اینجا+ دانلود کنید

در گام بعدی نرم افزار را باز کنید و از منوی Help و زیربخش Registration نرم افزار را رجیستر کنید. (سریال نرم افزار درون فایل دانلود قرار دارد)

اکنون همان طور که در تصویر زیرین می‌بینید؛ بر روی علامت + کلیک کرده و پوشه‌هایی را برای جستجو انتخاب نمایید. دقت نمایید که بهتر است در جستجو پوشه‌های عکس را با هم، پوشه‌های ویدئو را با هم و… انتخاب بکنید.

پاک کردن فایل تکراری

پس از انتخاب و افزودن به بخش Scan Folders اکنون همه موارد را همچون عکس زیرین تیک بزنید تا در کار اسکن نرم‌افزار قرار بگیرند.

پیداکردن فایل تکراری

 

اکنون وقت شروع اسکن است و برای این کار با توجه به عکس زیر نخست گزینه‌ای را بر حسب نیاز انتخاب نمایید، مهم‌ترین گزینه‌ها گزینه اول و گزینه آخر هستند. با انتخاب گزینه اول (Delete to Recycle Bin) فایل‌ها پس از اسکن مستقیماً حذف خواهند شد و به سطل زباله ویندوز منتقل می‌شوند ولی با انتخاب گزینه آخر (Display Results) می‌توانید به صورت دستی اقدام به حذف نمایید که البته با وجود فرصت بیش‌تر دقت بیشتری را هم به دنبال خواهد داشت.

و در آخر بر روی Start کلیک نمایید تا فرایند اسکن و حذف (در صورت انتخاب گزینه اول) آغاز شود.

پیداکردن فایل تکراری

نظر شما چیست؟ آیا این آموزش برای تان مفید بود؟

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *