چگونه از روتر بی سیم خود در برابر نرم افزارهای مخرب محافظت کنیم؟

چگونه از روتر بی سیم خود در برابر نرم افزارهای مخرب محافظت کنیم؟Reviewed by مهندس آی تی on Feb 17Rating:

 

linksys-e4200-router-100246200-large

کامپیوتر و موبایل تنها وسایلی نیستند که امکان دارد ویروس بگیرند. روتری که متصل به اینترنت هم می شود امکان آسیب پذیری دارد.هر و بسایتی که شما بازدید می کنید. امکان دارد که Ip شما به وسیله نرم افزارهای مخرب شناسایی شود. و روتر وایرلس شما در نهایت ویروسی شود. بنا براین لازم  است. اقدامات احتیاطی در نظر گرفته شود.ba180_DSC_3230_610x407سال گذشته محققان یک ویروس به نام  The Moon کشف کردند. که چندین  روتر Linksys  را ویروسی کرده بود . Linksys  سریع تولید روترهای مربوطه را متوقف کرد. تا مشکل را برطرف کند. بعد از تحقیقات معلوم شد که The Moon  فقط روترهای Linksys را آلوده کرده است.Linksys_E4200_v1_0_FCC_dبیان این نکته مهم است که حمله بعدی می تواند روی روترهای معروفی مثل D-Link و یا TP-Link باشد. بنابراین مهم است ویروسی که به روتر شما حمله می کند آیا با روتر شما سازگار است یا خیر آنچه که مهم است اقدامات اساسی برای مقابله با ویروس است.

مجموعه اقداماتی که می توانید انجام دهید.

۱- آپدیت مرورگر خود

۲- به صفحه تنظیمات روتر خود بروید. ومطمئن شوید که remote administration غیر فعال است.( باید Ip address:0.0.0.0) باشد.0216-remote-admin-100566896-large۳- نام شبکه وایرلس خود را تغییر دهید.

۴- پسورد روتر را تغییر دهید.

در نهایت اگر واقعا شما نگران ویروسی شدن روتر خود هستید. می توانید Ip خودتون را به وسیله یک مرورگر مثل Tor و یا یک VPN مثل Cyber Ghost مخفی کنید.

5 پاسخ
  1. مهندس محمد مخلوقی
    مهندس محمد مخلوقی says:

    به هر حال رعایت نکات امنیتی ضروریه! ولی همچین چیزی ندیده بودم ولی با این مساله رعایت نکات امنیتی در شبکه های مهم ، مهمتر میشن!

    پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *