ویرایش تصویر

کاهش حجم تصاویر JPG و PNG با StripPhoric

کاهش حجم تصاویر JPG و PNG با StripPhoricReviewed by محمد مخلوقی on Feb 18Rating:

کاهش حجم تصاویر به وسیله ی حذف برچسب‌ها و داده‌های اضافی درون فایل‌های JPG و PNG

StripPhoric ابزاری است رایگان گه به وسیله ی آن می‌توان داده‌های اضافی موجود در فایل‌های JPG و PNG را حذف کرد که این کار تأثیر بسزایی در کاهش حجم دارد و نیز در برخی موارد حذف برچسب‌های مربوط به جغرافیای تصویر برداری یا مدل دوربین عکاسی موجب حفاظت از حریم شخصی شما خواهد شد.

StripPhoric

StripPhoric

این برنامه طراحی فوق‌العاده ساده ای دارد. پس اگر به دنبال ساده‌ترین و آسان‌ترین برنامه هستید این آموزش را دنبال کنید.
StripPhoric فایل قابل نصب با حجم ۴۰۴ کیلوبایت دارد که این فوق‌العاده است. اکثر ما می‌خواهیم نرم افزارهایی این چنینی را که مورد استفاده ی گسترده قرار می‌دهیم به صورت قابل حمل روی درایو فلش خود داشته باشیم. برای این منظور می‌توانید پس از نصب فایل StripPhoric.exe را که فقط ۹۵ کیلوبایت حجم دارد را برای خود کپی کرده و هرجا که دوست دارید آن را اجرا کنید.
برنامه ی StripPhoric را اجرا کرده و به وسیله ی دکمه ی Add Files و Add Directory یا به وسیله ی Drag and drop(کشیدن و رها کردن) فایل‌ها را به داخل برنامه وارد کنید.
در این جا دو نوع عملیات وجود دارد که بسته به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. گزینه ی Default(پیش فرض) همه ی اطلاعات اضافی فایل را حذف می‌کند و گزینه ی Basic نیز فیلدهای رایجی مثل شماره رنگ را حفظ کرده و اطلاعات کمتر به‌دردبخور را حذف می‌کند. که با اعمال یکی از این دو گزینه، برنامه فایل‌های فعلی شما را با فایل‌های بدون برچسب جایگزین می‌کند. درست است این برنامه فایل‌های جدید را با فایل‌های قبلی جایگزین می‌کند! ما توصیه می‌کنیم که همیشه بر روی کپی فایل‌های خود این عمل را انجام بدهید که مشکلی برای فایل‌های اصلی شما به وجود نیاید. البته این فقط یک توصیه است و قطعاً برنامه مشکلی برای فایل شما ایجاد نمی‌کند! ولی از قدیم گفتند که احتیاط شرط عقل است.
برنامه ی StripPhoric فوق‌العاده ساده است زیرا فایل‌های شما را گرفته و آن‌ها را با نسخه ی کم حجمشان جایگزین می‌کند و همچنین همان‌طور که مشاهده می‌کنید استفاده از آن از این ساده‌تر نمی‌شود!
اگر در نظر شما سادگی حرف اول را می زند، به این نرم افزار هم یک شانس بدهید!

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *