google code

Google Code راه را به Github داد

Google Code راه را به Github دادReviewed by محمد مخلوقی on Mar 12Rating:

Google Code به آخر خط رسید. از امروز تولید پروژه ی جدید در سرویس گوگل کد متوقف شد و در ماه آگوست نیز سایت به صورت read-only در خواهد آمد.


قبل از این که به این موضوع بپردازیم بد نیست نگاهی به رویدادهای گوگل کد بپردازیم:
March 12, 2015- امکان ایجاد پروژه ی جدید از کار انداخته شد.
August 24, 2015- سایت به صورت فقط خواندنی درخواهد آمد. شما همچنان می‌توانید در میان منابع پروژه‌ها، مشکلات و ویکی‌ها جستجو کنید.
January 25, 2016- سرویس میزبانی پروژه‌ها بسته خواهد شد. شما همچنان می‌توانید بسته پروژه‌ها، مشکلات و ویکی‌ها را دریافت کنید. این بسته‌ها از ابتدای سال ۲۰۱۶ در دسترس خواهند بود.
این در حالی است که گوگل کد در سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرد و یکی از تلاش های فراگیر شرکت گوگل برای استفاده ی توسعه دهندگان از پورتال به منظور به اشتراک گذاری و کار بر روی پروژه‌ها به شمار می‌رفت که در زمان خود یک گزینه ی سرسخت به شمار می‌رفت که با توجه به رشد سرویس‌هایی مانند Github و though، گوگل کد به آخر خط رسیده بود.
جالب است بدانید حتی تیم های درون گوگل نیز خیلی از سرویس گوگل کد استفاده نمی‌کردند. گوگل نیز برای یافتن توسعه دهندگان خود بر روی پلتفرمی که انتخاب کرده‌اند بسیاری از پروژه های متن بازش را به گیت هاب منتقل کرد. در مرور زمان نیز گوگل کد به محلی برای اسپم و ناهنجاری‌ها تبدیل شد.
توسعه دهندگانی که پروژه‌هایی بر روی گوگل کد دارند می‌توانند از ابزار Export to Github برای انتقال راحت پروژه‌هایشان به گیت هاب استفاده کنند.
منبع: وبلاگ گوگل

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *