هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار مدیاپلیر کلاسیک + عکس

هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار مدیاپلیر کلاسیک + عکسReviewed by مهندس حسین فاطمی on May 23Rating: 5.0

قطعاً برای شما پیش آمده است که نسخه ای از فیلمی را بخواهید مشاهده نمایید ولی مشکل هماهنگ نبودن زیرنویس با فیلم شما را اذیت نماید؛ در این صورت دو راه پیش روی خود دارید یا این که به دنبال زیرنویس برای نسخه خاص فیلم خود بگردید یا زیرنویس را خودتان به آسانی هماهنگ نمایید که تجربه نشان داده است هماهنگ کردن زیرنویس سرعت بیشتری نسبت به یافتن موردی خاص از زیرنویس در اینترنت دارد.
در این آموزش قصد دارم شیوه تنظیم کردن و هماهنگ سازی زیرنویس در نرم افزار مدیاپلیر کلاسیک (Media Player Classic) را به شما بیاموزم. این روش دائمی است و با یک بار هماهنگ سازی می‌توان نسخه زیرنویس را برای دیگر نرم افزارها هم استفاده کرد یعنی خود فایل زیرنویس به صورت یکپارچه ویرایش می شود.
نخست فیلم و زیرنویس مورد خود را باز نمایید.
در فیلم محاسبه نمایید که زیرنویس چند ثانیه تاخیر دارد یا چند ثانیه زودتر نمایش داده می شود. برای این کار کافی است نخستین دیالوگ فیلم را مرجع قرار دهید و ثانیه گفتار آن را در فیلم در ذهن خود ثبت نمایید و زمان زیرنویس مربوط به آن گفتار را هم جداگانه یادداشت نمایید. میزان اختلاف این دو را به دست آورید. برای نمونه زیرنویس فیلمی با پنج ثانیه تاخیر نمایش داده می شود پس باید زمانش را پنج ثانیه کم کنیم (عددی منفی) و اگر زودتر نمایش داده می شود باید بر زمان زیرنویس آن مقدار را اضافه کنیم (عددی مثبت)

درست کردن زیرنویس فیلم
به منوی File در نرم افزار ذکر شده بروید گزینه Save subtittle را بزنید یا مستقیماً بر روی فیلم از کلید ترکیبی Ctrl+S استفاده نمایید.

درست کردن زیرنویس فیلم
در پنجره باز شده در فیلد Delay زمان اختلافی را به صورت عددی مثبت یا منفی در آن وارد نمایید (دقت شود که واحد آن بر حسب میلی ثانیه است و باید ثانیه ضربدر هزار شود یعنی ۵ ثانیه برابر است با ۵۰۰۰ میلی ثانیه) و اکنون بدون هیچ تغییری در پارامترهای دیگر گزینه Save را بزنید و اگر پیغام تکراری بودن نام فایل آمد جایگزینش نمایید.

بدین صورت فایل ذخیره شده جدید، فایل زیرنویس هماهنگی خواهد بود که در تمامی نرم افزار ها قابل استفاده است.

15 پاسخ
 1. تماشاچی
  تماشاچی says:

  سلام. خیلی عالی بود. واقعا ممنون از کمکتون. من با km player خیلی تلاش کردم ک تاخیر زیرنویس رو اصلاح کنم اما فقط همون لحظه میشد و ثبت دائم برای پخش های مجدد فیلم نمیشد. کلی هم کلنجار رفتم و راه های مختلف رو تست کردم اما نشد. حالا با آموزش شما روی MPC به راحتی مشکلم حل شد.
  خدا خیرتون بده. خسته نباشید واقعا

  پاسخ دادن
 2. zahra
  zahra says:

  سلام ببخشید من با همین پلیر هر فایلی که باز میکنم قسمت subtitle حالت غیر فعال داره اصلا نمیشه روش کلیک کرد. فقط با vlc media player میتونم زیرنویس رو باز کنم که اونم نمیدونم چرا تاره تصویر و کیفیت فیلم رو میاره پایین. باید چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
 3. haleeee.a
  haleeee.a says:

  سلام من کاری که گفتینو کردم فایل جدیدی ام اومد اما وقتی زیرنویسو میذارم روی فیلم پخش نمیکنه و فیلمم بسته میشه
  لطفا راهنمایی کنین چیکار کنم

  پاسخ دادن
 4. آهو
  آهو says:

  خیلی ممنوووووووووووووووووووووووووووووون
  مرسی مرسی
  عالیییییییییییییییییییییییییی
  داشتم دیوونه می شدم خیلی ممنون

  پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *