پسوردهای شکلکی وعده امنیت بیشتر از شماره‌ها را می‌دهد

پسوردهای شکلکی وعده امنیت بیشتر از شماره‌ها را می‌دهدReviewed by مهندس حسین فاطمی on Jun 17Rating:

در این شکی نیست که کدهای پین نه تنها در کرک شدن بسیار شکننده اند (فقط ۷۲۹۰ رقم غیر تکراری با این چهار رقم وجود دارد) بلکه در همان ابتدای کار، در حفظ کردن سختی وجود دارد.
شرکت امنیتی اینتلیجنت اینوارنمنتس (intelligentenvironments) در انگلستان، ایده به ظاهر بهتری دارد این که آن‌ها را با شکلک (Emoji) جا به جا کنید!
مسئولان این شرکت بر این باور هستند که به یاد آوردن شکلک‌ها بسیار ساده‌تر از اعداد خواهد بود. زیرا مغز انسان با تصاویر کار می‌کند، نه با شماره و ارقام.

رمز عبور با استفاده از شکلک

پسورد شکلک با استفاده از ۴۴ شکلک تعداد حالات غیر تکراری از ۷۲۹۰ در pin را به حدود ۳٫۵ میلیون حالت تغییر می دهد که کرکش را بسیار بسیار سخت تر می‌کند و همچنین حدس زدن شکلک‌ها به آسانی حدس زدن شماره و رقم نیست. در شکلک‌ها به سادگی نمی‌توان تاریخ تولد و یا ازدواج یا شناسنامه را یافت.

فقط برای فراموش نکردن شکلک کافی است که یک داستان کوتاه را با شکلک‌ها ترسیم کنند. با این کار رمز به سادگی در ذهن آنها می‌ماند.

1 پاسخ
  1. شمیم
    شمیم says:

    اقای فاطمی من از ترس این که هک بشم دارم ایمیلامو پاک میکنم و سوالم اینه که اگه از طریق ایمیل هک شده باشیم اگه ایمیلو پاک کنیم دیگه هکر از گوشی دسترسی پیدا نمیکنه و قطع میشه؟ لطفا کمکم کنید من ترس هک کل بدنم گرفته یهبار یکی به من ایمیل فرستاد سلام خوبی منم گفتم سلم شما دیگه جواب نداد ایا اونطوری میتونه هکمون کنه؟

    پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *