عمر باتری در iOS 9 بیشتر شده است؛ به چه صورت؟

عمر باتری در iOS 9 بیشتر شده است؛ به چه صورت؟Reviewed by مهندس آی تی on Jun 14Rating:

غیر از این فن‌آوری اپل با مود Low Power Mode توانسته ۳ ساعت به عمر باتری آی‌فون و آی‌پد بی‌افزاید. این مود را می‌توان از طریق تنظیمات و رفتن به بخش باتری روشن کرد. با رسیدن باتری به ۱۰ یا ۲۰ درصد، سیستم عامل از شما می‌پرسد که می‌خواهید این مود را روشن کنید یا نه.

این مود برای افزایش دادن عمر باتری، تمام سنسورها را خاموش می‌کند، نوتیفکیشن‌های ایمیل غیر فعال شده و نور صفحه کمتر می‌شود. در این حالت اجازه رفرش شدن پس زمینه داده نمی‌شود و صفحه زودتر به مود خواب می‌رود. انیمیشن عکس‌های پس زمینه متوقف می‌شوند و سرعت اینترنت هم پایین‌تر می‌آید.

البته این ویژگی برای کاربران اندروید زیاد هم تازگی ندارد. Power Saving Mode روی گلکسی اس۶ هم برای کمتر کردن مصرف باتری سرعت پردازشگر را کاهش می‌دهد و نور پس زمینه و نرخ فریم را کم می‌کند. اما مود Ultra Power Saving فراتر می‌رود و با تبدیل صفحه رنگی به خاکستری و غیر فعال کردن تمام برنامه‌ها، مصرف باتری را کاهش می‌دهد. در اندروید ۵٫۰ مود Battery saver ویژگی لرزش را از کار می‌اندازد و برخی از برنامه‌هایی که نیاز به همگام سازی دارند، متوقف می‌کند. فعال کردن این ویژگی دو حالت خودکار و دستی دارد و می‌توان با قرار دادن آن در حالت خودکار پیش از آنکه از عمر باتری کمتر از ۱۵ درصد مانده باشد، متوجه شد. گوگل می‌گوید این ویژگی ۹۰ دقیقه به عمر باتری تلفن اندرویدی می‌افزاید.

برای فعال کردن مود جدید در iOS 9 به تنظمیات بروید.

To-turn-on-Low-Power-Mode-in-iOS-9-go-to-Battery-under-Settings...

و در بخش باتری روی گزینه Low Power Mode کلیک کنید.

and-click-on-Low-Power-Mode

به نفل از آی تی رسان

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *