ده تا از بهترین نرم‌ افزارهای دویدن

ده تا از بهترین نرم‌ افزارهای دویدنReviewed by محمد مخلوقی on May 25Rating:

حس‌گرهای ساخته شده در گوشی‌های هوشمند، آن‌ها را به قابلیت بزرگی مجهز کرده است که به راحتی می‌توانید سرعت، مسافت طی شده، میزان کالری سوزانده شده و حتی نقشه مسیر را به صورت ابتدا تا انتها مشاهده و تجزیه و تحلیل کرد. در زیر ۱۰ نرم‌افزار برتر و مورد علاقه کاربران فهرست شده است:

Runkeeper (اندروید، آی‌او‌اس، رایگان)

نرم افزار ران کیپر

نرم افزار Runkeeper (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌او‌اس) نرم افزاری است که چندسال است مورد علاقه کاربران گوشی‌های هوشمند است. Runkeeper از iOS و اندروید پشتیبانی می‌کند. این نرم افزار با استفاده از جی‌پی‌اس دستگاه، دویدن شما، دوچرخه‌سواری تان و دیگر ورزش‌‌ها را ثبت و ضبط می‌کند. شما می‌توانید در هر لحظه از ورزش عکسی بگیرید و برروی نقشه تگ نمایید. شما می‌توانید تاریخچه‌ای از تمرین و پیشرفت در آن را که ذخیره شده است مشاهده نمایید.

 

Run with Map My Run (اندروید، آی‌او‌اس، رایگان)

نرم افزار MapMyRunنرم‌افزار run with my run (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌او‌اس) یک نرم‌افزار برای دنبال کردن وضعیت تناسب و سلامتی افراد است که از GPS و سایر حسگرهای تلفن همراه شما به‌منظور دنبال کردن و نگاشت مسیر دویدن، زمان، سرعت و مسافتی که طی کرده‌اید استفاده می‌کند. این برنامه همچنین قابلیت نمایش اطلاعات لحظه ای و پایان دویدن شمارا داراست. همچنین این برنامه خدمات اضافه دیگری را نیز مانند پشتیبانی از دنبال کنندگان تناسب‌اندام و حسگرهای ضربان قلب، پشتیبانی از پوشیدنی‌های اندروییدی و چک کردن مواد معدنی موردنیاز بدن را ارائه می‌کند. این برنامه به‌صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد اما در صورت خرید نسخه ی پریمیوم آن امکاناتی نظیر هدایت صوتی، به اشتراک‌گذاری موقعیت و حذف تبلیغات را به امکانات برنامه اضافه خواهید کرد.

 

Runtastic (اندروید، آی‌اواس، ویندوزفون، رایگان)

Runtasticبرنامه Runtastic (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌اواس) از GPS برای دنبال کردن و نگاشت بر روی نقشه فعالیت‌های شما، نمایش زمان، سرعت و مسافت و نمایش همزمان مسیر طی شده توسط شما بر روی صفحه‌نمایش استفاده می‌کند. این نرم‌افزار می‌تواند به‌عنوان یک دفترچه خاطرات ورزشی تلقی شود که اطلاعاتی نظیر معیارهای دویدن، مسیرهایی که طی کرده‌اید آن‌هم به سبک نمایش در گوگل ارث را در خود نگهداری می‌کند. همچنین این نرم‌افزار یک داشبورد قابل تنظیم، نمودارهای با جزییات از اطلاعات تمرین شما، به اشتراک‌گذاری برنامه ی تمرین بر روی شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برد که می‌توان از این امکانات استفاده ی کامل را برد.

 

UP by Jawbone (اندروید، آی‌او‌اس، رایگان)

نرم افزار upنرم‌افزار jawbone (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌او‌اس) یک نرم‌افزار تروتمیز به‌حساب می‌آید. این برنامه این قابلیت را دارد که شمارا به دستگاه jawbone UP fitness tracker ای که دارید متصل کند یا این‌که می‌تواند از سنسورهای درون تلفن همراه هوشمند شما به‌منظور دنبال کردن و تفسیر معیارهای تناسب‌اندام و سلامتی را مانند گام‌های برداشته‌شده، کالری‌های سوزانده شده و شدت فعالیت‌های انجام‌شده استفاده کند. یکی از قابلیت‌های جالب این نرم افزار امکان ورود دستی اطلاعات خوردن و آشامیدن و همچنین میزان خوابیدن است که توسط نرم‌افزار مورداستفاده قرار می‌گیرند. یکی دیگر از ویژگی‌های استثنایی این نرم‌افزار چگونگی یکپارچه‌سازی آن با سایر نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای سلامتی است. در این برنامه شما تنها کمی اطلاعاتی که روی نقشه نشان داده می‌شوند را دریافت نخواهید کرد بلکه به‌عنوان یک برنامه ی عام‌پسند درزمینه سلامتی UP ابزارها و معیارهای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد تا از آن نهایت استفاده را ببرید.

 

PUMATRAC (اندروید، آی‌او‌اس، رایگان)

نرم افزار PUMATRACنرم‌افزار pumatrac (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌او‌اس) نیز امکاناتی جذاب را علاوه بر امکانات معمول این دسته نرم‌افزارها ارائه می‌دهد. در ابتدا مروری بر روی امکانات پایه ای نرم‌افزار داریم: این نرم‌افزار مسافتی را که دویده‌اید را در خود نگه خواهد داشت، هم‌چنین آن را بر روی نقشه به شما نشان خواهد داد، اطلاعات کالری‌های سوزانده شده و سایر معیارها را نیز نگهداری خواهد کرد. اما نرم‌افزار pumatrac اطلاعات جالب دیگری را مانند آب‌وهوا، زمان در روز، ماه و … نیز نگهداری می‌کند و از ترکیب همه ی این اطلاعات برای توصیف و نمره دهی به دویدن شما استفاده می‌کند آن‌هم درحالی‌که می‌توانید اطلاعات کلی خود را در مقایسه با سایر دونده‌ها مقایسه کنید. علاوه بر این Pumatrac بر اساس رفتار دویدن شما خود را شخصی‌سازی می‌کند مثلاً شما در چه زمان‌هاییمثل روزهای هفته) که در حال دویدن هستید به چه آهنگ‌هایی گوش می‌دهید.

 

Nike+ Running (اندروید، آی‌او‌اس، رایگان)

NikeRunningکمپانی Nike نرم‌افزار Nike+ را ارائه نموده است (دریافت نسخه اندروید، دریافت نسخه آی‌او‌اس). چه شما بر روی یک تردمیل (دستگاه دویدن درجا) در حال دویدن باشید یا نه، این برنامه به‌دقت تمام سرعت حرکت شما، مسافت طی کرده و زمان آن را به‌صورت کامل و به همراه نقشه ی مسیر و موسیقی زمینه به شما ارائه خواهد کرد. این برنامه همچنین ابزاری را برای به اشتراک‌گذاری دویدن‌ها، دستیابی‌های شمارا داراست و همین‌طور می‌توانید دوستانتان را به چالش دعوت کنید تا رکورد مسافت دویدن شمارا بشکنند. یکی دیگر از قابلیت‌های جالب این برنامه این است که شما می‌توانید یک آهنگ را به‌عنوان یک آهنگ انرژی‌زا انتخاب کنید تا هنگامی‌که به دویدن بیشتر نیاز دارید برای شما پخش شود و به شما انگیزه بدهد.

 

Strava Running and Cycling (اندروید، آی‌او‌اس، رایگان)

Stravaعلاوه بر یک دنبال کننده ی دویدن، نرم‌افزار Strava Running and Cycling (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌او‌اس) ویژگی‌های خوبی را در دسته ی رقابتی و بازی گونه در لیست ویژگی‌های خود اضافه کرده است. این برنامه سرعت دویدن، مسافت طی کرده، زمان و مسیر توسط شمارا نگهداری می‌کند، اما این اطلاعات را با دستاوردها و چالش‌ها و رکوردها ترکیب کرده و نمای زیبایی را به وجود می‌آورد. این نرم‌افزار همچنین از ابزارهای متنوع برای دویدن مانند پوشیدنی‌های اندروید نیز استفاده می‌کند.

 

Couch-to-5K (اندروید، آی‌او‌اس، رایگان)

C5kنرم‌افزار Couch-to-5k (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌او‌اس). این برنامه به کاربران یک برنامه ی ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ای تمرینی آن‌هم سه بار در هفته و به مدت نه هفته را ارائه می‌کند. این برنامه به این منظور است که استقامت بدنی دونده‌ها را تا آنجایی بالا ببرد که به جای نفس‌نفس زدن، برنده ی مسابقه‌ها باشند. کاربران می‌توانند در این نرم‌افزار از چهار مربی مجازی که به صورت کامل به‌وسیله‌ی راهنمایی صوتی و نمایشی آن‌ها را برای دویدن انگیزه می‌دهد به همراه ضبط فعالیت‌های شما به صورت دستی برای دنبال کردن آن‌ها استفاده نمایند
iSmoothRun Pro (آی‌او‌اس، پولی)

iSmoothRunنرم‌افزار iSmoothRun Pro یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای خریدنی است که می‌تواند به انواع وسایل و سرویس‌های دنبال کردن دویدن مانند Nike+ و Runkeeper متصل شود. این نرم‌افزار برای Iphone 5 و iOS 7 ساخته شده و به خوبی از سنسورهای درون آیفون برای ضبط زمان، مسافت، مکان، شتاب، ارتفاع و کلی موارد دیگر استفاده می‌کند. همچنین این نرم‌افزار کاربردی از دویدن و پیاده‌روی، تمرینات دوره ای و حتی دویدن سایه به سایه در برابر دویدن‌های قبلی ضبط‌شده‌ی شما نیز پشتیبانی می‌کند.

 

Zombies, Run  (اندروید، آی‌او‌اس، پولی)

ZombiesRun_w_450نرم‌افزار Zombies, Run (دانلود نسخه اندروید، دانلود نسخه آی‌او‌اس) یک برنامه ی کاربردی برای دنبال کردن دویدن‌های شماست که ورزش روزانه ی شما را با افزودن یک زامبی که تمرینات شما را روایت می‌کند، به حالت بازی گونه در می‌آورد. شما یک دونده هستید که زامبی‌ها را جا می‌گذارید(صدایی در هدفون شما نیز پخش می‌شود) آن هم در زمانی که در حال رسیدن به اهداف مأموریت خود هستید. این داستان در قسمت‌های ۳۰ دقیقه ای اشکار می‌شود که کاربران یک داستان روایت گونه را دنبال می‌کنند به طوری که با صدای نزدیک شدن زامبی‌ها بیشتر می‌دوند. زمانی که شما دویدن را به اتمام برسانید به شما آیتم هایی داده می‌شود که به‌وسیله‌ی آن می‌توانید یک پایگاه خانگی را گسترش دهید. پرداخت هزینه ی نرم افزار به شما کمک می‌کند که فصل اول را به همراه فصل‌های اضافی که برای خرید موجود هستند از حالت قفل در بیاورید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *