iOS 9 از قابلیت چند پنجره‌ای پشتیبانی می‌کند

iOS 9 از قابلیت چند پنجره‌ای پشتیبانی می‌کندReviewed by مهندس آی تی on Jun 9Rating:

همانطور که انتظار می‌رفت بالاخره قابلیت چند پنجره‌ای در iOS 9 اضافه شده که یک قابلیت بسیار کاربری برای طرفداران این سیستم عامل خواهد بود و می‌توانند از این پس کارهای چند وظیفه‌ای را با این نما هم انجام دهند. لازم به ذکر است که ویژگی مورد اشاره هم در آیفون و هم در آیپد پشتیبانی می‌شود.

اول از همه، یک بخش جدید در این سیستم عامل اضافه گشته که جابجایی بین وظایف مختلف را می‌توان از آن طریق انجام داد و اینکار را راحت‌تر از قبل نموده تا بتوان بین اپلیکیشن‌های در حال اجرا سوئیچ کرد. البته این بخش جدید نیز همانند گذشته با دوبار فشردن پشت سر هم دکمه هوم در دسترس قرار می‌گیرد. زمانیکه به بخش جابجایی بین اپلیکیشن‌ها برویم، حالا با قابلیت جدید اضافه شده، که Slide Over نامیده شده، می‌توان دو اپلیکیشن را به طور همزمان در یک صفحه اجرا کرده و از آن‌ها استفاده نمود.

شما می‌توانید پس از آن با کشیدن انگشت از بالای صفحه نمایش به پایین، بین اپلیکیشن‌های مختلف جابجا شوید. امکان تعامل همزمان با هر دو اپلیکیشن‌ در این حالت در صورتی که آن اپلیکیشن‌ها از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند نیز وجود دارد. این امکان بخصوص در آی‌پد می‌تواند کارایی بیشتری داشته باشد.

کاربران iOS 9 حالا می‌توانند ویدیوهای خود را به صورت شناور بر روی سایر اپلیکیشن‌ها مشاهده کنند که چنین ویژگی‌ را قبلا در اندروید نیز دیده بودیم. برای مثال اگر شما در حال مشاهده یک ویدیو در حالت تمام صفحه باشید و سپس یک نوتیفیکیشن دریافت کنید که حاوی پیام جدیدی برایتان باشد، تپ نمودن بر روی پیام باعث می‌شود اپلیکیشن پیام‌رسان باز شود اما پخش ویدیو متوقف نشده و به صورت شناور بر روی اپ پیام‌رسان ادامه می‌یابد. البته این قابلیت فقط بر روی آی‌پد ایر ۲ فعال خواهد بود چراکه این محصول مجهز به پردازنده‌ای است که از معمارهای ARM پشتیبانی می‌کند.

البته در آیفون شما می‌توانید در این شرایط صدای ویدیو را متوقف کنید و پس از اینکه کارتان با اپلیکیشن پیام‌رسان به انمام رسید، اقدام به مشاهده ادامه آن به صورت صدادار کنید. دقت نمایید که در این وضعیت پخش ویدیو ادامه می‌یابد و فقط صدای آن به طور موقت قطع می‌گردد.

به نفل از آی تی رسان

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *