گوگل به کاربران آسیب می زند!

گوگل به کاربران آسیب می زند!Reviewed by مهندس آی تی on Jul 1Rating:

این تحقیق بر اساس مطالعه Michael Luca از دانشکده تجاری هاروارد و Tim Wu از دانشکده قانون کلمبیا انجام شده است. بر اساس یافته‌های این دو فرد، آنها احساس می‌کنند که گوگل جستجوهای‌شان را تحت نظر قرار می‌دهد تا بتواند یکسری از لینک‌ها و سرویس‌ها را به آنها معرفی کند که به نحوی مرتبط به جستجوی آنهاست و این چیزیست که باعث شده این دو محقق احساس کنند در این شرایط یک فضای ضد رقابتی ایجاد شده.

برای مثال وقتی محققان یاد شده اسکرین‌شات‌هایی از جستجوهای خود را به شرکت کنندگان نشان دادند، یکی از آنها نشان داد که گوگل در آن لحظه چگونه سایت‌ها را رتبه‌بندی می‌کند و نیز در اسکرین‌شات دوم مشخص شده بود که چگونه باید این سایت‌ها بر اساس الگوریتم‌های گوگل نمایش یابند. بر اساس دو اسکرین‌شات مورد بحث، بیشتر افراد شرکت کننده، یک سایت را انتخاب کردند که باید در رتبه اول قرار می‌گرفت.

این عامل باعث نتیجه گیری تحقیق آنها شد «خیلی ساده؛ هنگامی که جستجو محلی انجام شود، گوگل موتور جستجو تخریبی را به کاربرانش ارایه می‌کند.»

آیا شما همیشه به آنچه که در گوگل به دنبالش بوده‌اید رسیده‌اید؟ یا فکر می‌کنید گوگل یکسری لینک‌های تبلیغاتی را در پاره‌ای از جستجوهای‌تان به نحوی نمایش می‌دهد تا به آن سایت‌ها مراجعه کنید؟

به نفل از آی تی رسان

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *