از کار انداختن Quick Access در ویندوز 10

غیرفعال کردن Quick Access در ویندوز ۱۰

غیرفعال کردن Quick Access در ویندوز 10Reviewed by محمد مخلوقی on Jun 30Rating:

ویندوز ۱۰ قابلیت های جدید خود را معرفی کرد. این قابلیت‌ها را نیز می‌توان با سایر نسخه های ویندوز مقایسه کرد. یکی از این قابلیت‌ها در File Explorer و با نام Quick Access یا دسترسی سریع است. این ویژگی منوای علاقه‌مندی‌ها را از File Explorer به قسمت دسترسی سریع به فایل‌ها و پوشه های اخیر انتقال داده است.


چیزی که ممکن است کاربران به آن علاقه ای نداشته باشند این است که در هر زمان که File Explorer باز می‌شود، Quick Access نیز به همراه آن به نمایش در می‌آید. ما در این جا قصد داریم این ویژگی را غیر فعال کنیم البته اگر یکی از طرفداران آن نیستید!

از کار انداختن Quick Access

از کار انداختن Quick Access

از کار اندختن Quick Access در ویندوز ۱۰
در اولین قدم شما نیاز دارید که به قسمت Folder Options بروید. برای این منظور به وسیله‌ی باز کردن منوی استارت و تایپ عبارت folder options در قسمت سرچ کورتانا می‌توانید آن را یافته و اجرایش کنید.

جستجوی Folder Options

جستجوی Folder Options

یا شما می‌توانید از داخل File Explorer بر روی زبانه View کلیک کرده و آنگاه روی Change folder and search options کلیک کنید.

Windows 10 Folder Options

Windows 10 Folder Options

از هر راهی که این کار را انجام دهید پنجره Folder Option باز خواهد شد. از قسمتی که در تصویر زیر مشخص است This PC را انتخاب کنید و بر روی OK کلیک کنید.

Folder Option در ویندوز 10

Folder Option در ویندوز ۱۰

حالا وقتی شما File Explorer را باز کنید. با نمای آشنایی که در ویندوز قبلی مواجه بودید مواجه خواهید شد.

از کار انداختن Quick Access

از کار انداختن Quick Access

انجام این کار از طریق Registry
شما همچنین می‌توانید Quick Access را از طریق تغییرات در Registry ویندوز نیز غیر فعال کنید. تغییرات اعمال شده از این روش نیز نتیجه ای مشابه آنچه گفته شد خواهد داشت، روش فوق روش بسیار راحتی برای انجام این کار است. با این حال برخی از کاربران می‌خواهند از راه رجیستری ویندوز این کار را انجام دهند. بنابراین ما نیز این ترفند را در اینجا گنجانده‌ایم. البته بایستی ذکر کنیم که جهت جلوگیری از بروز اشتباهات، قبل از انجام این عمل از رجیستری خود نسخه پشتیبان بگیرید یا یک Restore Point بسازید.
کلمه‌ی regedit را در داخل سرچ کورتانا وارد کرده و Enter را بزنید.

جستجوی رجیستری

جستجوی رجیستری

به آدرس زیر در رجیستری بروید:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

در قسمت سمت راست بر روی LaunchTo کلیک کرده و مقدار آن را به صفر تغییر دهید. حالا می‌توانید File Explorer را باز کنید و ببینید که نمای This PC را نشان خواهد داد.

رجیستری ویندوز 10

رجیستری ویندوز ۱۰

برای برخی کاربران Quick Access یک ویژگی خوب و کاربردی به نظر می‌رسد چون می‌توانند پوشه های بیشتر مورد استفاده خود را در آنجا مشاهده کرده و سریع تر به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. نظر شما در این رابطه چیست؟

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *