امنیت

آیا سرویس های ربات تلگرام قابل اطمینان هستند؟

آیا سرویس های ربات تلگرام قابل اطمینان هستند؟Reviewed by محمد مخلوقی on Aug 3Rating:

چندی است که ساخت ربات در تلگرام رایج شده است و هرکس بنا به سلیقه و نیاز خود رباتی را برای ارائه خدماتی ایجاد می کند. برای ایجاد ربات ها در تلگرام بایستی یک برنامه نویس بود و یا از برنامه نویسان کمک گرفت و از برنامه های خودکاری مثل ربات ساز ها برای ساخت ربات خود استفاده کرد. اما در این میان سوالی پیش می آید که برای بررسی آن ها با ما همراه باشید.


آیا ربات هایی که به وسیله ی سرویس های ربات ساز تلگرام ساخته می شوند قابل اطمینان هستند؟
در پاسخ این سوال بایستی بگوییم خیر، این سرویس ها چندان هم قابل اعتماد نیستند. به دلیل وجود دیتابیس ربات شما روی سرور ارائه دهنده، ارائه دهندگان این سرویس های می توانند به پیام هایی که به ربات شما ارسال می شود دسترسی داشته و آن ها را کاملا رصد کنند. همچنین در این سرویس دهنده ها نمی توان لیست کاربران و گروه ها را مشاهده کرد. یا ارائه دهنده می تواند از ربات شما به عنوان طعمه ی تبلیغاتی و جمع آوری لیست های کاربران استفاده کند. همچنین اگر این سرویس مسدود شود و یا ادامه پیدا نکند شما تمامی مخاطبان و یا همان Follower های خود را به یکباره از دست خواهید داد و دیگر نمی توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.
یکی از امن ترین و بهترین راه ها برای حل این مشکلات طراحی ربات تلگرام به صورت اختصاصی به دست خودتان است،‌ رباتی که روی سرور تحت مالکیت خودتان اجرا شود، دیتابیس در دسترس خودتان باشد و همینطور امنیت پیام ها نیز حفظ شود و کسی قابلیت دسترسی به آن ها را نداشته باشد! و از همه مهم تر این که تمامی اطلاعات لیست کاربران و گروه ها و تاریخچه ی پیام ها را در اختیار دارید که با آسودگی خاطر به ارائه خدمات و سرویس مطمئنی بپردازید.

اگر با دانش برنامه نویسی آشنایی ندارید و می خواهید رباتی اختصاصی داشته باشید. روی این لینک کلیک کنید.

3 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *