windows-10

جلوگیری از هدررفت پهنای باند اینترنت در ویندوز ۱۰

جلوگیری از هدررفت پهنای باند اینترنت در ویندوز 10Reviewed by مهندس مخلوقی on Aug 29Rating: 4.5جلوگیری از هدررفت پهنای باند اینترنت در ویندوز 10ویندوز 10 امکان جدید Windows Update Delivery Optimization را در اختیار کاربران می‌گذارد، امکانی که توسط آن می‌توانید آپدیت‌های ویندوز را از کامپیوتر‌های همسایه یا کامپیوتر‌های داخل شبکه‌تان دریافت کنید

ویندوز ۱۰ امکان جدید Windows Update Delivery Optimization را در اختیار کاربران می‌گذارد، امکانی که توسط آن می‌توانید آپدیت‌های ویندوز را از کامپیوتر‌های همسایه یا کامپیوتر‌های داخل شبکه‌تان دریافت کنید یا برای آن‌ها بفرستید. با این‌که فعال بودن این امکان به معنای گرفتن سریع‌تر آپدیت‌ها برای شما است، همچنین باعث مصرف بیشتر پهنای باندتان نیز می‌شود.

Windows Update Delivery Optimization را خاموش کنید

افزایش سرعت آپدیت ویندوز 10

افزایش سرعت آپدیت ویندوز ۱۰

 

اگر دوست داشته باشید می‌توانید این امکان ویندوز ۱۰ را غیرفعال و خاموش کنید.

برای خاموش کردن این امکان کارهای زیر را انجام دهید:

 1. Settings را باز کنید.
 2. Update and Security کلیک کنید.
 3. Windows Update روی Advanced Options در سمت راست صفحه کلیک کنید.
 4. Choose how upgrades are delivered و سپس دکمه مربوط را به Off تغییر دهید.
 5. Off‌ تغییر دهید. اگر فکر می‌کنید که بهتر است بتوانید آپدیت‌ها را از کامپیوترهای داخل شبکه‌تان دریافت کنید، این دکمه را روی On قرار دهید و PCs On My Local Network را انتخاب کنید.

همچنین گزینه‌ای دیگری نیز وجود دارد که عنوان آن PCs on My Network and PCs on the Internet است. این گزینه در حالت پیش‌فرض انتخاب شده است.

اگر فکر می‌کنید بعدها نیاز به دریافت سریع‌تر آپدیت‌ها داشتید می‌توانید این گزینه را دوباره فعال کنید و هزینه بیشتر اینترنت‌تان را نیز به عهده بگیرید. تصمیم با شماست.

3 پاسخ
 1. ali
  ali says:

  سلام تنها دلیلی که باعث شد من تو ۷ بمونم و ۸ نصب نکنم مصرف پهنا ی بند بود ایا این مشکل تو ۱۰ رفع شده و با تغیییر این تنظیمات میتونیم اطمینان پیدا که حجمی مصرف نمیشسه ؟

  پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *