hi i am cortana

نحوه فعالسازی Hey Cortana در ویندوز ۱۰

نحوه فعالسازی Hey Cortana در ویندوز 10Reviewed by محمد مخلوقی on Sep 20Rating: 5.0

یکی از بهترین قسمت های ویندوز ۱۰ یکپارچگی عمیق آن با دستیار بسیار کارآمد صوتی آن یعنی کورتانا(cortana) است. برای این که کاری کنید که کورتانا واقعا برای شما کار کند در این حال کورتانا به شما در داشتن فعالسازی صوتی کمک می کند که به وسیله ی آن می توانید فایل هایتان را جستجو کنید، آب و هوا را چک کنید یا دستوری بدهید که اپلیکیشن خاصی را باز کند برای انجام تمامی این کارها فقط با گفتن یک “hey, coratana” فاصله دارید.

برای شروع، روی آیکون کورتانا یا همون جعبه جستجوی نوار ابزار کلیک کنید. سپس روی آیکون نوت بوک بر روی منوی سمت چپ کلیک کنید این دکمه دقیقا زیر دکمه ی خانه قرار دارد(در تصویر هم مشاهده می کنید)

هی کورتانا

هی کورتانا

در صورتی که هنوز کورتانا را فعال نکرده اید. بایستی چند گامی که در ادامه آمده است را دنبال کنید تا بتوانید کورتانا را فعال کنید.

در قسمت نوت بوک، بر روی settings کلیک کنید. سپس در پنل تنظیمات. Hey cortana را در حالت on قرار دهید. در صورتی که این کار را با موفقیت انجام دهید گزینه ای جدید به نام respond best برای شما نمایان می شود.

در این قسمت شما می توانید به کورتانا اجازه دهید که آیا به صدای هرکسی عکس العمل نشان دهد یا این که فقط به صدای شما حساس باشد و دستورات را توسط صدای شما اجرا کند. اگر شما روی گزینه ی learn my voice کلیک کنید، کورتانا از شما می خواهد که شش جمله ی متفاوت را تکرار کنید تا بتواند الگوی صدای شما را به دست بیاورد.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی در ویندوز ۱۰ نیاز به یک میکروفون همیشه فعال و با کیفیت دارید. بسته به سخت افزار شما، ویندوز ممکن است به شما این هشدار را بدهد که ممکن است کورتانا در درست شنیدن صدای شما با مشکل مواجه باشد اما گاهی می شود که این هشدار را نادیده گرفت و می بینیم که میکروفون به درستی کار می کند.

حالا شما فعالسازی صوتی کورتانا را انجام داده اید. کافیست بگویید “Hey Cortana” تا کامپیوتر شما از حالت sleep به حالت روشن دربیاید. این فوق العاده است…

 

نظر شما درباره ی دستیار صوتی مایکروسافت چیست؟

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *