۱۲ ترفند جذاب ۳D Touch آی‌فون ۶S

۱۲ ترفند جذاب ۳D Touch آی‌فون ۶SReviewed by مهندس امیرحسین خالقی on Dec 2Rating: 4.5۱۲ ترفند جذاب ۳D Touch آی‌فون ۶S

آی‌فون ۶S و ۶S Plus با یک طراحی آشنا، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی غیرمنتظره و دو گیگابایت حافظه رم فوق‌العاده معرفی شدند. اما بدون شک مهم‌ترین ویژگی جدید گوشی‌های هوشمند تازه‌وارد اپل فناوری ۳D Touch گنجانده شده در پنل صفحه‌نمایش آن‌ها است. همان فناوری پر سروصدایی که کاربر با فشار بیشتر به روی صفحه‌نمایش و نگه داشتن انگشت می‌تواند از گزینه‌ها و میانبرهای بیشتری برای کارهای روزانه‌اش استفاده کند. برخی کارشناسان از این فناوری استقبال کردند و آن را یک شعبده بازی اپل می‌دانند ولی برخی دیگر از تحلیل‌گران بر این باور هستند که کار با چنین ویژگی بسیار سخت است و مدیریت انگشت و میزان فشار لازم برای ظاهر شدن منوها در بخش‌های مختلف iOS سردرگمی به دنبال خواهد داشت. واقعیت این است که ۳D Touch مهم‌ترین وجه تمایز آی‌فون‌های جدید با نسل‌های پیشین است و اگر خریدار این دستگاه‌ها هستید، باید ترفندها و نحوه کار ان را یاد بگیرید و در امور روزانه‌تان استفاده کنید وگرنه پشیمان خواهید شد. با ۳D Touch کارهای زیاد کوچک و بزرگی می‌توان انجام داد که ما سعی می‌کنیم در ادامه به ۱۲ ترفند عالی و جذاب آن اشاره کنیم؛ قابلیت‌های نورسیده‌ای که تجربه کاربری شما در مواجه با آی‌فون را تغییر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

پیش‌نمایش URL ارسالی در متن و پیام‌

1

برخی اوقات یک آدرس URL درون ایمیل‌تان گذاشتید ولی کمی شک دارید که این آدرس صحیح است یا خیر! در آی‌فون‌های جدید نیازی نیست به تاریخچه مرورگر وب مراجعه کنید یا اینکه URL را از داخل متن و پیام‌ به درون نوار آدرس مرورگر وب کپی کنید تا مطمئن شوید صفحه وبی است که می‌خواهید. اینجا است که ۳D Touch قابلیت‌های خودش را نشان می‌دهد. با انگشت روی لینک درون متن و ایمیل کمی بیشتر فشار دهید تا به صورت پاپ‌آپ در یک صفحه باز شود و شما بتوانید زیرچشمی نگاهی به آن بیندازید. اگر کمی بیشتر روی این صفحه پاپ‌آپ فشار دهید به صورت کامل در یک مرورگر وب باز خواهد شد. این ویژگی فقط به اشتراک‌گذاری URL محدود نیست و برای هر آدرس اینترنتی و لینک به شما اجازه می‌دهد آن را در اندازه دو سوم صفحه‌نمایش باز کنید و پیش‌نمایشی ازش ببینید.

تبدیل صفحه‌کلید به ترک‌پد

2

همیشه ناوبری و اسکرول یک متن در گوشی‌های موبایل سخت و آزاردهنده است. اکنون می‌توانید با کمی فشار روی صفحه‌کلید دیجیتالی به یک ترک‌پد خاص مک‌بوک تبدیل‌اش کنید. این‌طوری به راحتی می‌توانید در متن حرکت کنید و سریعاً کارهای خود را انجام دهید. تعجب‌آور است اگر کاربری از این قابلیت استفاده نکند.

پیدا کردن فوری راه خانه

3

تا کنون چند بار برای شما اتفاق افتاده نیاز به کمک و راهنمایی برای پیدا کردن راه خانه داشته باشید؟ ۳D Touch می‌تواند یک دوست خوب در این مواقع باشد. با فشردن قفل صفحه خانگی آی‌فون در اپلیکیشن Apple Maps منویی ظاهر می‌شود که گزینه اول آن میانبری به Directions Home است. با نقشه‌های حمل و نقلی جدیدی که به این سرویس اپل افزوده شده است به راحتی و به طور دقیق می‌توانید مسیر خانه‌تان را در مترو یا خیابان‌های شلوغ شهر پیدا کنید و بفهمید باید سوار کدام اتوبوس شوید.

نقاشی با فشارهای حساس لمسی

4

این روزها کاغذ و قلم برای نقاشی به سختی در دسترس هستند و اگر هم باشند وقتی برای این کار نیست اما ویژگی جدید آی‌فون اجازه می‌دهد کمی تفریح کنید و حتی هنر نقاشی دیجیتالی خود را بروز دهید. در iOS 9 اپلیکیشن‌هایی مانند Notes app بهبود پیدا کردند و با کمی فشار روی صفحه‌نمایش به شما اجازه انتخاب انواع قلم دیجیتالی را می‌دهند تا نقاشی‌های رنگی آزاد و آماتورگونه‌ای بکشید. همانند یک قلم با فشارهای کمتر و بیشتر و مدیریت حساسیت فشارهای انگشت می‌توانید طرح‌هایی نازک و ضخیم خلق کنید.

خواندن ایمیل‌ها بدون باز کردن

5

همیشه دیدن صندوق پستی با صدها ایمیل نخوانده و بعد نیاز به مدیریت این ایمیل‌ها و احیاناً باز کردن‌شان برای یک موضوع خاص بسیار دشوار و پروسه‌ای طولانی و خسته‌کننده است. اینجا دوباره ۳D Touch می‌تواند به کمک شما بیاید و بدون نیاز به باز کردن تمام ایمیل‌ها سعی کنید نگاهی به محتوای درون‌شان انداخته و تصمیم بگیرید دور انداخته شود یا در یک فرصت مناسب‌تری به طور کامل خوانده و پاسخ داده شود. در برنامه ایمیل انگشت خود را روی هریک از ایمیل‌های دریافت شده بگذارید؛ به صورت یک پنجره پاپ‌آپ ظاهر می‌شود و اگر کمی به سمت بالای صفحه بروید گزینه‌های میانبری مانند reply و forward را می‌بینید. اگر روی پنجره پاپ‌آپ هر ایمیل بیشتر فشار دهید به طور کامل باز شده و اجازه حذف آن را دارید.

زندگی‌بخشی به عکس‌ها

6

در آی‌فون ۶S و ۶S Plus قابلیت جدیدی به نام Live Photos به دوربین افزوده شده است که به طور خودکار نیز فعال است. وقتی شما در حال عکس گرفتن از یک سوژه هستید، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی آی‌فون یک ویدیوی ۱٫۵ ثانیه‌ای از آن سوژه نیز کپچر می‌کند. بعد در بخش گالری اگر روی یک عکس کمی بیشتر فشار دهید؛ نسخه ویدیویی آن عکس شروع به پخش خواهد کرد. در واقع؛ اپل سعی می‌کند از هر عکس یک نسخه GIF هم تهیه کند و به شما نشان دهد.

زندگی‌بخشی به پس‌زمینه‌ها

7

Live Photos فقط محدود به گالری عکس نیست و برای پس‌زمینه صفحه خانگی یا پس‌زمینه قفل صفحه‌نمایش نیز استفاده می‌شود. با قابلیت ۳D Touch هنگامی که گوشی قفل شده است با فشار بیشتر روی صفحه‌نمایش می‌توانید تصویر را زنده کنید و زندگی ببخشید. این قابلیت چه فایده‌ای دارد؟ در یک جمع دوستانه می‌تواند حسابی سرگرم‌کننده باشد و دیگران را متقاعد کند یک جادوگر هستید. البته؛ این قابلیت همیشه خوب و با حال نیست!

دسترسی سریع به رادیو Beats 1

8

برای دسترسی به یک کانال رادیویی باید اپلیکیشن Apple Music را اجرا و برگه رادیو را انتخاب و بعد به سراغ کانال رادیویی مورد نظر خود مثلاً Beats 1 بروید. این یعنی چند بار کلیک و لمس بیشتر صفحه در حالی که فناوری ۳D Touch آمده است تا این مسیرها را کوتاه‌تر کند. اگر روی آیکون اپلیکیشن Apple Music در صفحه خانگی آی‌فون فشار دهید، سریعاً میانبر Play Beats 1 ظاهر می‌شود و با فشار دادن آن مستقیماً این سرویس رادیویی عمومی اجرا خواهد شد. استفاده از این ترفند به شما کمک می‌کند در طول یک سال صدها ثانیه جلو بیفتید.

یک چندوظیفه‌گی حرفه‌ای

9

از سال ۲۰۱۴ این ویژگی به آی‌فون افزوده شد که با دو بار ضربه زدن به کلید خانه بتوانید میانبرهای تمامی برنامه‌ها را ببینید. اکنون در آی‌فون ۶S با فشار بیشتر به بخش سمت چپ صفحه خانگی به شما اجازه می‌دهد هر برنامه‌ای را در پس‌زمینه اجرا کرده، سریعاً میان برنامه‌های در حال اجرا حرکت و از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. این ویژگی زیاد سریع نیست اما از بسیاری از راهکارهای چندوظیفه‌گی که می‌شناسیم و استفاده می‌کنیم، بهتر است.

نگاه کردن عکس‌ها بدون خروج از دوربین

10

سال‌ها است که در آی‌فون می‌توانید در برنامه دوربین گوشی میان عکس‌های گرفته شده گشت‌وگذار کنید اما اکنون در آی‌فون ۶S می‌توانید به طور مستقیم و ساده درون برنامه دوربین به سراغ مشاهده عکس‌ها بروید. اگر انگشت خود را روی کادر پیش‌نمایش عکس در گوشه پایین سمت چپ دوربین محکم فشار دهید؛ فوراً آخرین عکس‌های گرفته شده را به صورت تمام صفحه در یک پاپ‌آپ مشاهده می‌کنید و به شما اجازه حرکت و اسکرول میان عکس‌های آن پوشه را می‌دهد. یک فشار بیشتر به صفحه‌نمایش و نوار پاپ‌آپ شما را دوباره به طور مستقیم وارد دوربین می‌کند بدون اینکه نیازی به بستن گالری عکس داشته باشید.

ذخیره و کپی ساده تصاویر

11

در آی فون جدید و به لطف قابلیت ۳D Touch با فشار روی هر تصویری در وب به صورت پاپ‌آپ باز خواهد شد. در اینجا شما دو گزینه Save Image و Copy را می‌بینید و می‌توانید این تصویر را در هر گالری یا پوشه‌ای ذخیره و این‌طوری محتوای خود روی گوشی را غنی‌تر کنید و فقط به عکس‌های گرفته شده با دوربین آی‌فون یا عکس‌های پس‌زمینه پیش‌فرض اپل محدود نباشید.

برجسته‌سازی متن بدون دردسر

12

برجسته کردن یک جمله در متن یا انتخاب تعدادی کلمه در آی‌فون‌های قدیمی دردسر زیادی داشت و در سال‌های اخیر همیشه از این موضوع به اپل شاکی بودیم. اما اکنون، با کمی فشار روی متن سریعاً می‌توانید جملات و کلمات دلخواه را برجسته و انتخاب کنید.

اخبار اپل و ios و همچنین ترفندهای جدید را میتوانید در کانال تلگرام اپل دنبال کنید. با ما همراه باشید

https://telegram.me/applekhor

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *