معرفی و نقد بازی پل سازی

معرفی و نقد بازی پل سازیReviewed by آرش راد on Feb 23Rating: 5.0معرفی و نقد بازی پل سازیبا توجه به درخواست بسیاری از کاربران تصمیم گرفتیم بازی های ایرانی را هم معرفی و نقد کنیم. بازی پل سازی یکی از بازی های تازه سازی است که قصد داریم خوبی ها و ضعف های آن

با توجه به درخواست بسیاری از کاربران تصمیم گرفتیم بازی های ایرانی را هم معرفی و نقد کنیم. تلاش میکنیم نقد منصفانه ای ارائه داده و نقاط ضعف و قوت بازی ها را مشخص کنیم.

برای شروع، بازی جدید گروه ترکتریکس با عنوان پل سازی را انتخاب کردیم که اخیرا منتشر شده و طی این مدت کوتاه استقبال نسبتا خوبی داشته است. طبق اطلاعات سایت ترکتریکس، این گروه زیرمجموعه شرکت نرم افزاری معماران عصر دانش است که پیش از این بیشتر در پروژه‌های بزرگ ملی و دولتی فعال بوده‌اند و طی یکسال اخیر وارد حوزه اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایل شده‌اند.

اولین چیزی که نظر شما در بازی به خود جلب میکند منوی متحرک آن است که افکت‌های زیبایی دارد و در پس زمینه آن دورنمای شهر را شاهد هستیم. از نکات جالب بازی چند زبانه بودن آن است که به ندرت در بازی‌های ایرانی دیده می‌شود.

tractrix.bridge0
پس از کلیک روی دکمه شروع بازی، مراحل نمایش داده شده و در مرحله اول بازی آموزش‌های لازم برای کار با آیتم‌ها، دکمه‌ها و مصالح بازی ارائه شده است. در این بازی شما باید با مصالح جاده و آهن، پلی بسازید که مستحکم بوده و وسایل نقلیه مختلف بتوانند از روی آن عبور کنند. در این بازی سه وسیله موتور، ماشین و کامیون را باید به طرف دیگر پل برسانید. در هنگام عبور وسایل نقلیه میزان فشار وارد شده به هر قسمت پل با تغییر رنگ آن نمایش داده شده که به شما برای تشخیص نقاط ضعف پل کمک میکند.

tractrix.bridge3

چند مرحله اول بازی تقریبا ساده بوده و تا مرحله ششم بازی را به راحتی حل خواهید کرد. تفاوت این بازی با دیگر بازی‌های این سبک در نحوه ساخت پل براساس بودجه و تعداد مصالح ارائه شده است به طوری که به بازیکن برای ساخت پل آزادی عمل بیشتری داده شده است. در بعضی مراحل هم مصالح کافی برای ساخت پل به صورت معمولی وجود ندارد و باید پل را با کمی زاوایه ساخت تا موتور یا ماشین از روی آن پریده و به طرف دیگر برسد.

tractrix.bridge2

در این بازی سعی شده با استفاده از موسیقی مناسب و افکت‌های صوتی مختلف بازی از یکنواختی درآمده و خسته‌کننده نباشد. از نکات جالب دیگر در این بازی که در کمتر بازی ایرانی دیده میشود امکان گرفتن اسکرین شات از پل ساخته شده و به اشتراک‌گذاری آن از درون بازی به شبکه‌های اجتماعی است و با این امکان میتوانید با دوستان خود رقابت کنید.

از نقاط ضعف بازی هم میتوان به کم بودن مراحل اشاره کرد که تیم سازنده قول آپدیت‌های هفتگی برای مراحل جدید را داده است. همچنین بعضی از مراحل کمی سخت طراحی شده‌اند و برای مثال ما برای حل کردن مرحله ۱۲ بازی حدود یک ساعت وقت گذاشتیم.

بازی را میتوانید با حجم ۲۰ مگابایت از طریق پیوندهای زیر دانلود کنید:

download_bazardownload_play

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *