مدیریت آسان مصرف اینترنت همه برنامه ها در اندروید

مدیریت آسان مصرف اینترنت همه برنامه ها در اندرویدReviewed by مهندس حسین فاطمی on May 16Rating: 5.0مدیریت مصرف اینترنت برنامه ها در اندرویدنرم افزاری برای اندروید که بدون دسترسی روت هم می تواند مدیریت خوبی در اجازه و یا منع برنامه داشته باشد. فایروال اندروید قابلیت قطع اینترنت برخی اپ ها در اندروید

حتماً برای شما پیش آمده است بخواهید برخی از نرم افزارهای گوشی خود را از دسترسی به اینترنت دور نگه دارید تا هم هزینه اینترنت تان کاهش یابد و هم امنیت تان بیش از پیش شود. برای این کار در سیستم عامل های مختلف یک راه حل کلی و قطعی وجود دارد و آن استفاده از دیوار آتش یا همان Firewall است. در سیستم عامل اندروید هم می توان با نصب یک فایروال برخی برنامه ها را از دسترسی محروم کرد به برخی برنامه ها اجازه کامل اینترنت داد و برخی را بسته به نوع اینترنت (اینترنت سیم کارت و اینترنت وای فای) محدود کرد.

در این مطلب می خواهم شما را با نرم افزار فایروالی آشنا کنم که هیچ گونه نیازی به روت کردن هم ندارد و بدون دسترسی روت هم می تواند مدیریت خوبی در اجازه و یا منع برنامه داشته باشد.

نخست این برنامه را گوگل پلی دانلود کنید؛ برای دانلود کافی است بر روی نشان‌واره گوگل پلی در اینجا کلیک کنید:

فایروال اندروید

پس از نصب برنامه، آن را باز کنید و در آغاز همچون تصویر زیر را خواهید دید:

فایروال اندروید

بر روی Start کلیک کنید و اگر پیغام VPN آمد OK را بزنید. برای این که اگر گوشی شما بعداً خاموش و روشن و باز هم بخواهید این محدودیت های مورد نظر شما اعمال شود حتماً تیک Auto start on Boot را همچون تصویر بزنید.

از این پس هر نرم افزاری که باز کنید و یا خودش بخواهد به اینترنت دسترسی داشته باشد در بخش اکشن سنتر یک اعلان جدید می آید. برای نمونه همچون تصویر زیر به محض باز کردن نرم افزار MY Shatel، فایروال به ما اعلام می کند این نرم افزار دسترسی به اینترنت دارد و اگر می خواهید برایش تصمیم بگیرید!

firewall_android_2

پس از لمس کردن این اعلان صفحه نرم افزار NoRoot Firewall همچون تصویر زیر باز می شود که نشان می دهد نرم افزار My Shatel نیاز به تصمیم شما دارد می توانید با کلیک بر روی Allow به آن اجازه دسترسی به اینترنت را دهید و یا با کلیک بر روی Deny از دسترسی به اینترنت منعش کنید.

firewall_android_3

 

در تب Apps در نرم افزار NoRoot Firewall (همچون تصویر زیر) می توانید لیستی از تمامی اپلیکیشن های سیستمی و غیر سیستمی خود را ببینید و با لمس یک باره یا دوباره بر روی هر گزینه، ممنوع بودن و یا اجازه داشتن دسترسی آن اپلیکیشن به اینترنت همراه و یا وای فای را مشخص کنید.

firewall_android_4

کار با این نرم افزار بسیار ساده است ولی تنظیمات پیشرفته ای هم برای نرم افزار ها می تواند داشته باشد. اگر سوالی دارید، نظری دارید در بخش نظرها بیان کنید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *