فرمت ntfs یا fat32

NTFS در برابر FAT32؛ برای حافظه فلش کدام فرمت بهتر است؟

NTFS در برابر FAT32؛ برای حافظه فلش کدام فرمت بهتر است؟Reviewed by مهندس حسین فاطمی on May 1Rating: 5.0برای حافظه فلش کدام فرمت بهتر است؟

برای دارندگان حافظه‌های فلش همیشه این سوال رخ می‌دهد که چه فرمتی بر فلش خود قرار دهند.

برای یافتن جواب این سؤال ابتدا شما باید بدانید فرمت‌های رایج فلش چه تفاوتی دارند و چه مزیت‌های منحصر به فردی خواهند داشت.

فرمت NTFS و فرمت FAT32 از معروفترین فرمت‌های حافظه هستند

پیشنهاد میکنیم از فرمت FAT32 استفاده کنید تا برروی همه دستگاه‌ها از جمله پخش ماشین‌ها و سیستم عامل مک، تلویزیون‌های قدیمی‌تر، اسپیکرهای فلش خور قابل اجرا باشد. توجه داشته باشید که اگر از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید امکان دارد با NTFS به مشکل بخورید و قطعاً فرمت FAT32 برای افرادی که میان دو سیستم عامل مک و ویندوز به تبادل اطلاعات می پردازند گزینه مناسب تری خواهد بود.

در چه مواردی از NTFS استفاده کنیم؟
در ویندوز اگر بخواهید فایل های بزرگ و حجیم (مثلاً ۵ گیگابایت) را بر روی فلش بریزید باید از فرمت NTFS استفاده کنید چرا که در فرمت‌های دیگر قادر نخواهید بود فایل های بزرگتر از ۴ گیگ را به آن انتقال دهید.

ویژگی‌ها NTFS FAT32
حداکثر اندازه پارتیشن ۱۶ ترابایت ۲ ترابایت
حداکثر اندازه نام فایل ۱۶ کاراکتر ۸٫۳ کاراکتر
حداکقر اندازه فایل ۱۶ ترابایت ۴ گیگابایت
رمزگزاری فایل/پوشه بله خیر
امنیت شبکه/لوکال شبکه
فشرده سازی بله خیر

 

 

نتیجه گیری: با ذکر یک نمونه انتخاب فرمت فلش را به خودتان واگذار می کنیم. اگر شما فلشی ۸ گیگ داشته باشید و از آن برای انتقال اطلاعات بزرگ استفاده می کنید که فرمت NTFS بسیار عالی است ولی گمان کنید در این فلش که حافظه NTFS دارد تعدادی فیلم و موسیقی ریخته اید و با خیال راحت آن را به مسافرت می برید و در مسافرت و در آغاز استراحت در هتل، فلش خود را به تلویزیون هتل متصل می کنید تا فیلمی ببینید ولی تلویزیون فلش شما را نمی شناسد؛ آن موقع با خود نمی گویید کاش فرمت فلش را عوض کرده بودید؟

 

 

سوالی دارید؟ در نظرات بپرسید و یا در پرسشکده بپرسید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *